Prizde Unutulan Şarj Aleti Evi Kül Etti

İzmir’de gece yarısı yaşanan yangın, prizde unutulan şarj aletinden çıktı. Alevler kısa sürede tüm evi sardı, ev sahibi canını zor kurtardı. Bölgeye sevk edilen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı ancak ev kullanılamaz hale geldi.

Yangın, saat 03.30 sıralarında Bayraklı ilçesine bağlı Alpagut Mahallesi 1615 Sokak’ta bulunan iki katlı bir evde meydana geldi.

Alevleri fark eden ev sahibi, kendini sokağa atarak canını zor kurtardı ve komşularından yardım istedi.

Seslere uyanan mahalleli, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirirken, yangın itfaiye ekipleri gelene kadar kendi imkanlarıyla yangının yayılmasını önlemeye çalıştı.

İhbar üzerine kısa sürede çok sayıda itfaiye ekibi adrese sevk edildi. Ekiplerin müdahalesi ile yangın kontrol altına alındı ancak ev kullanılamaz hale geldi.

Yangının Sebebi ve Çevredeki Tepkiler

Prizde Unutulan Şarj Aleti: Evde çıkan yangının prizde unutulan bir şarj aletinden kaynaklandığı öne sürüldü. Yangının kesin çıkış nedenini belirlemek için inceleme başlatıldı.

Yangının meydana geldiği sokaktaki bir çevre sakini, yangını cep telefonu kamerasıyla görüntüledi. Görüntülerde, alevlerin çevredeki evlere sıçramaması için dua eden bir kadının panik anları yer aldı.

İ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir