İşgalci İsrail’in Gazze’ye saldırıları, dünyada Yahudi avına mı dönüşüyor?

İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 944’ü çocuk, 9 bin 849’u kadın olmak üzere 34 bin 844 Filistinli öldürüldü, 78 bin 404 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

İşgalci İsrail’in bu saldırıları devam ederken, Mısır ve Yunanistan’da yaşanan olaylar, dünya genelinde Yahudi karşıtlığı oluşmaya başladığı olarak gözlendi. 

MISIR’DA KANADA-İSRAİL UYRUKLU İŞADAMI ÖLDÜRÜLDÜ

Mısır İçişleri Bakanlığı, Kanadalı bir işadamının ülkenin kuzeyindeki İskenderiye şehrinde vurularak öldürüldüğünü duyurdu. İsrail devlet televizyonu KAN’ın haberinde de İsrail’in Kahire Büyükelçiliğinin İsrailli işadamı Zev Kiper’in, İskenderiye’de öldürülmesi olayını Mısırlı yetkililerle birlikte takip ettiği aktarıldı. Kiper’in Mısır’a Kanada pasaportuyla girdiği ancak aynı zamanda İsrail vatandaşlığına da sahip olduğu belirtilen haberde, İsrail Dışişleri Bakanlığının, olayın nedenlerini araştırdığına işaret edildi.

YUNANİSTAN’DAKİ ARAPLAR İSRAİLLİ TURİSTLERİN KALDIKLARI OTELİ BASTI

Yunanistan’daki bazı tatil bölgelerinde Arapların, İsrailli turistlerin kaldıkları otelleri aradıkları, İsrailli turistlerin ise odalarından çıkamadığı ve olayların devam ettiği iddia edildi. Mısır ve Yunanistan’da yaşanan ‘Yahudi karşıtlığı’ nın diğer ülkelere de sıçrayacağı ve İşgalci İsrail’e tüm dünyada bu şekilde tepki gösterileceği görülüyor.

BURASI ABD

İsrail katliamına Yahudilerden de tepki geliyor. Siyonizm karşıtı Yahudiler, ABD’de Filistin bayrağı sallayarak, İsrail’in vahşetini protesto ettiler.

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir